Body sushi - ekskluzywna ceremonia serwowania sushi

Body sushi - ekskluzywna ceremonia serwowania sushi

 

Sushi, tradycyjna potrawa kuchni japońskiej, z roku na rok zdobywa nowe rzesze fanów na całym świecie. Jej niecodzienny smak, apetyczny wygląd i szereg walorów prozdrowotnych sprawiają, że trudno jej się oprzeć. Wraz z rozpowszechnieniem sushi zwiększyło się również zainteresowanie kulturą japońską, jej egotycznością i odmiennością względem kultury europejskiej. Jednym ze zwyczajów, które w szczególności zainteresowały mieszkańców Starego Kontynentu jest nyotaimori, znane również pod nazwą body sushi. Czym jest ten azjatycki zwyczaj? Skąd wywodzi się jego tradycja? Jak body sushi przebiega we współczesnych czasach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Przyjemnej lektury!

Body sushi - ekstrawagancja ceremonia serwowania sushi

Rozpocznijmy od wyjaśnienia czym w ogóle jest body sushiNyotaimori, jap. prezencja ciała kobiety, to zwyczaj serwowania sushi na nagim ciele kobiety w celu uzyskania satysfakcji seksualnej i smakowej. Mniej popularną formą body sushi jest nantaimori, czyli sushi serwowane na nagim ciele mężczyzny. Obie te ceremonie należą do niezwykle ekskluzywnych wydarzeń, podczas których jedzeniu sushi towarzyszą eleganckie doznania wizualne, muzyka i rozmowy. Obecnie body sushi to oryginalny sposób na wieczór kawalerski lub panieński, imprezę integracyjną czy urodzinową.

Body sushi - odrobina historii

Początków body sushi zwykle upatruje się w starożytnych domach gejsz. W dawnych czasach młode dziewczyny w Japonii były szkolone w wielu różnorakich sztukach tak, aby jak najbardziej podobać się mężczyznom. Zgodnie z niejasnymi przekazami gejsza, na której serwowano jedzenie powinna być dziewicą, choć dziś oczywiście zasada ta nie jest stosowana. Niektórzy początków body sushi doszukują się również w strukturach japońskiej mafii Yakuzy. Niezależnie jednak od pochodzenia obecnie body sushi w Japonii nie jest powszechnie stosowaną praktyka i kojarzone jest w dużej mierze z prostytują. Szczyt jej popularności przypada na lata 80. XX wieku.

Nyotaimori a smak sushi

Serwując sushi lub sashimi w formie nyotaimori lub nantaimori koniecznie należy przestrzegać rygorystycznych zasadach higieny osobistej. Model lub modelka powinni być umyci neutralnym, bezzapachowym mydłem, wydepilowani, a ich ciało odkażone. Częstą praktyką w body sushi jest również zakrywanie ciała modeli liśćmi bananowca lub algami morskimi, które poza kwestiami wizualnymi mają również za zadanie spowolnienie wzrostu temperatury sushi. Ten japoński przysmak jest bowiem serwowany na zimno, a pod wpływem temperatury ciała człowieka może stracić część swoich walorów smakowych.

Nyotaimori - filozofia

Ceremonia body sushi może budzić skrajnie różne emocje. Zainteresowanie, oburzenie, podniecenie, zgorszenie, a nawet sprzeciw. Kluczowy w body sushi aspekt poddania ludzkiego ciała jest tematem tabu w wielu społeczeństwach. Nagość jest bowiem prywatną sferą każdego człowieka, a jej odkrywanie jest nawet bardziej intrygujące niż sam proces spożywania posiłku. Wszyscy jednak bez wątpienia zgodzimy się, że egzotyczny, japoński zwyczaj spożywania sushi z ciała nagiej modelki lub modela ma w sobie sporo z innowacyjności i odwagi. Choć w body sushi odsłania się to co zakazane nie sposób nie dostrzec w całej ceremonii egzotyki, kunsztowności i artyzmu. Zasadność rytuału nyotaimori każdy powinien ocenić sam, lecz bez dwóch zdań doznania towarzyszące uczestnictwu w ceremonii zapadają w pamięci na długo.

Sushi w Poznaniu

Jeśli masz ochotę zjeść smaczne, świeże sushi w tradycyjnej formie serdecznie zapraszamy do naszej restauracji zlokalizowanej na poznańskich Jeżycach. Oferujemy szereg pysznych dań kuchni japońskiej w konkurencyjnych cenach. W naszym menu znajdziesz bogaty wybór sushi, a także pyszne japońskie przystawki, takie jak np. pierożki gyoza. Przyjdź i sprawdź czy uda nam się zauroczyć Cię sushi!